Allcomers Race

Grafham Water Sailing Club

Results are provisional

Overall

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Entries: 80, Scoring system: Appendix A
Pos Class Sail Number Team Helm Crew Total
1st 29ER 2696 Kent Samuel Dyer Michael Dyer 1.0
2nd F18 8 Cambridgeshire Jon Sweet Monty Foster 2.0
3rd LASER RADIAL 207986 Derbyshire Eleanor Craig   3.0
4th LASER RADIAL 180316 Norfolk Charlie Bonham   4.0
5th GP14 14039 Lancashire Joel James Tom Brindley 5.0
6th MERLIN ROCKET 3620 Cambridgeshire Thomas Procter Henry Hutchison 6.0
7th LASER RADIAL 143568 Queen Mary SC Mel Harris   7.0
8th OPTIMIST 5766 Cambridgeshire Ben Knights   8.0
9th LASER RADIAL 172284 Norfolk William Symonds   9.0
10th LASER RADIAL 183945 Cambridgeshire Michael Whiteside   10.0
11th LASER RADIAL 37981 Norfolk Aaron Matthews   11.0
12th LASER 187214   ??   12.0
13th OPTIMIST 5425 Cambridgeshire Graydon McLeod Fleming   13.0
14th LASER RADIAL 210098 Cambridgeshire Jonny Leeding   14.0
15th RS200 1092 Cumbria Izzy Hunter Ellie Clarke 15.0
16th LASER RADIAL 189355 Lancashire George Barnes   16.0
17th LASER RADIAL 140956 Kent Ryan Winter   17.0
18th LASER 189353   ??   18.0
19th LASER 184212   ??   19.0
20th LASER RADIAL 185247 Worcestershire Jonathan Quickfall   20.0
21st LASER RADIAL 143578 Norfolk Oliver Leary   21.0
22nd RS200 984 Cumbria April Whiteley Hazel Newport 22.0
23rd RS VISION 3 Norfolk Edward Wildman Oliver Sherwood 23.0
24th RS 500 673 Norfolk Tom Thirkettle Luck Clark 24.0
25th LASER RADIAL 133284 Queen Mary SC Alan Povey   25.0
26th 420 51839 Marconi SC Oliver Jakes Charlie Collis 26.0
27th 420 50468 Cambridgeshire Ollie Dwight Reece Webb 27.0
28th HOBIE CAT 256 Cambridgeshire Emilie Cummerson Honor Boston 28.0
29th RS200 1411 Lancashire Will Rowland Jonny Latham 29.0
30th LASER 4.7 174540 Oxfordshire Ellie Gaddes   30.0
31st LASER 4.7 208120 Cambridgeshire Ellie Maynard   31.0
32nd LASER RADIAL 68911 Norfolk Edward Cubitt   32.0
33rd LASER RADIAL 189184 Queen Mary SC Nicholas Selves   33.0
34th LASER 4.7 170413 Marconi SC Max Jakes   34.0
35th LASER 4.7 165438 Worcestershire Kath Quickfall   35.0
36th RS FEVA XL 6830 West Sussex Nick Wilkes Luke Townsend 36.0
37th RS FEVA 3333 Kent Abbey Mumford Evie Herrington 37.0
38th LASER RADIAL 35572 Queen Mary SC Katie Harris   38.0
39th LASER 4.7 30561 Lancashire Claudia Hudson   39.0
40th LASER 4.7 185714 Worcestershire Joe Cairns   40.0
41st LASER 4 Cambridgeshire Tom King-Venables   41.0
42nd LASER 4.7 182215 Cambridgeshire Luke Thompson   42.0
43rd LASER VAGO HSC Cambridgeshire Ella Boston Polly Smith 43.0
44th OPPIE 5504 Cambridgeshire Electra Reeves   44.0
45th ?? 189104   ??   45.0
46th   165433   ?? ?? 46.0
47th ?? 333   ??   47.0
48th RS 400 816 Cambridgeshire Tim Lachlan-Cope Tom Lachlan Cope 48.0
49th RS FEVA XL 768 Norfolk Oscar Norris Sam Archer 49.0
50th OPTIMIST 3991 Cambridgeshire Tyrii Bell   50.0
51st OPTIMIST 5452 West Sussex Oliver Taylor   51.0
52nd RS FEVA 701 Lancashire Izzy Hopkins Poppy James 52.0
53rd TOPAZ UNO s/h 1139 Lecietershire & Rutland ??   53.0
54th LASER 2000 22238 Cambridgeshire Matthew Smith Christopher Neal 54.0
55th TOPPER 45605 Cambridgeshire George Harley   55.0
56th TOPPER 22879 Northamptonshire Daniel O'Toole   56.0
57th TOPPER 47099 Kent Harry Newton   57.0
58th   44988 Essex & Suffolk Luke Powling   58.0
59th TOPPER 28197 Cambridgeshire Robert Addinell   59.0
60th TOPPER 47580 West Sussex ??   60.0
61st TOPPER 19266 Cambridgeshire Oscar Bell   61.0
62nd TOPPER 46540 Birmingham Schools Joe Evans   62.0
63rd TOPPER 20979 Cambridgeshire Max Gibbs   63.0
64th VIBE 5067 Essex & Suffolk Xanthe Jones Katya Jones 64.0
65th TOPPER 47158 Cambridgeshire Morgan Plant   65.0
66th TOPPER 45489 Birmingham Schools Harrison Allen   66.0
67th TOPPER 45417 Kent Luka Franklin   67.0
68th TOPPER 47585 Cambridgeshire Charlie Carpenter   68.0
69th TOPPER 42122 West Sussex ??   69.0
70th TERA 1442 Kent Max Tullett   70.0
71st TOPPER 44251 Essex & Suffolk ??   71.0
72nd TOPPER 45673 Kent Alexandra Jeffery   72.0
73rd TOPPER 47756 Essex & Suffolk Oliver Boosey   73.0
74th TOPPER 45338 Birmingham Schools George Arundel   74.0
75th 420 49820 Norfolk Cliff Haslam Ryan Walford 75.0
76th TOPPER 24614 Cambridgeshire Lucy Cotton   76.0
77th TERA 2871 Kent Harry Mitchell   77.0
78th TOPPER 20844 Cambridgeshire Samuel Bevan   78.0
79th TOPPER 47199 West Sussex Daisy Hobbs   79.0
80th LASER RADIAL 184214 Lancashire Jordan Nuttall   80.0



Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com